Postřikovače - výroba, prodej a servis, manipulační technika, střešní světlíkyDůvody pro MGM?

  České spolehlivé
prověřené výrobky
  Výborný poměr
cena / výkon strojů
  Rychlý a kvalitní
servis strojů
  Silná a stabilní firma
od roku 1992

 

Magnum 4200 našel svého zákazníka na jihu čech !
Magnum 4200 našel svého zákazníka na jihu čech !

Zákazník si přebral nový postřikovač na podzim roku 2022.

Nový eshop a konfigurátor MGM
Nový eshop a konfigurátor MGM

Spustili jsme pro vás eshop a konfigurátor strojů MGM. www.mgmeshop.cz.

Oznámení o zahájení testování postřikovačů 2022
Oznámení o zahájení testování postřikovačů 2022

Společnost MGM a.s. Holešov, certifikovaná kontrolní a testovací stanice 040 oznamuje, že v průběhu měsíce dubna 2022 provádí kontrolní testování zemědělských postřikovačů.

Šetrně k životnímu prostředí i k peněžence - s postřikovačem od MGM a.s.

Šetrně k životnímu prostředí i k peněžence - s postřikovačem od MGM a.s.

Hospodařit na rodinné farmě – to je především velká zodpovědnost - k dědictví předků, vůči půdě, i k přírodě a životnímu prostředí celkově. Aby se takové hospodaření dařilo, potřebujete kromě znalostí, zkušeností a „selského rozumu“, i kvalitní zemědělskou techniku. Moc dobře si to uvědomuje i Ing. Lenka Kovačevičová, kterou jsme navštívili na její farmě v Horním Újezdu nedaleko Třebíče. Péči o 180 hektarů zemědělské půdy zvládá s přehledem – i díky postřikovači od společnosti MGM a.s. Holešov.

„Hospodařil tu již můj tatínek a já v tom teď s rodinou pokračuji. Děláme rostlinnou i živočišnou výrobu. Pěstujeme pšenici, ječmen a další plodiny a také zajišťujeme krmivovou základnu pro výkrm zvířat. Máme 17 býků a 24 prasat, “ představuje ve stručnosti Lenka Kovačevičová svou farmu. „Při péči o plodiny se bez aplikace podpůrných a protektivních látek neobejdete a protože jsme chtěli být zcela nezávislí, rozhodli jsme se pořídit si vlastní postřikovač, abychom nemuseli spoléhat na využití služeb. První postřikovač od společnosti MGM jsme si pořídili již před pěti lety. A ačkoliv se nejednalo o nový stroj, ale byl takzvaně z druhé ruky, byli jsme s ním velmi spokojení. Přeci jen měl ale odslouženo již dvacet let a tak jsme se letos rozhodli pořídit nový postřikovač. A po dosavadních zkušenostech nebyl vůbec důvod váhat a zvolili jsme opět firmu MGM a.s. Tentokrát jsme si však koupili zbrusu nový stroj,“ popisuje naše hostitelka, zatímco si prohlížíme návěsný postřikovač MGM Magnus 4027.

 

Lenka Kovačevičová nedá na postřikovače MGM dopustit

MGM Magnus – výkon i šetrnost v jednom stroji

Základ postřikovacího stroje je tvořen velmi pevným a odolným jednoosým podvozkovým rámem, svařeným z ocelových nosníků. Na podvozku je usazena polyethylenová nádrž o objemu 4000 l vybavená vypouštěcím ventilem, vlnolamem a hladinoměrem. Vymývání nádrže zajišťují dvě rotační trysky. Míchání postřiků v nádrži je řízeno automaticky. Nechybí ani nádrž na čistou proplachovou vodu s obsahem 400 l.

Jak nám paní Kovačevičová prozradila, velmi oceňuje systém zavěšení postřikovacích ramen, který umožňuje plynulou změnu výšky ramen nad terénem – a to v rozmezí 500 až 2200 mm. Díky této funkci lze velmi výrazně eliminovat riziko úletu postřikové kapaliny, která se tak dostane opravdu jen tam, kam má. Ovládání ramen zajišťují elektromagnetické ventily. Postřikovací ramena jsou dodávána jako rozkládací a díky tomu, že jsou složena ze tří dílů, značně šetří místo. Koncové rameno je vybaveno mechanickou ochranou proti nárazu. Pracovní záběr ramen činí 27 m. Jejich rozložení a složení je prováděno pomocí hydraulických pístnic přímo z kabiny tažného traktoru, aniž by musela obsluha jakkoliv zasahovat. Postřikovač je standardně vybaven hydraulickým systémem pro udržování roviny postřikovacích ramen v závislosti na terénu. Postřikovací ramena jsou osazena držáky trysek Triplet s protiodkapovou membránou a dodávána je rovněž sada trysek Lechler nebo TeeJet, dle vlastního výběru na webovém obchodě společnosti: www.zemedelske-trysky.cz. Trysky postřikovače jsou držáky připevněny na postřikové trubky z nerez oceli (CrNi). Proti poškození je chrání kovový rám a jsou organizovány v třinácti samostatně ovladatelných sekcích.

Model MGM Magma 3000 vyniká optimálním poměrem ceny a výkonu

Z další výbavy zmiňme také praktický výklopný eko mixer o objemu 30 nebo 50 l. Toto zařízení umístěné na levém boku postřikovače slouží k přípravě postřikové směsi  je vhodné jak pro pevné, tak i kapalné preparáty. Postřikovač disponuje šestimetrovou sací hadicí se sacím košem, filtry pro sání (včetně zpětného ventilu), tlakovým filtrem a dvěma čerpadly Annovi Reverberi (každé o výkonu 250 l/min.). Počítač Müller Elektronik Touch 1200 s 12,1“ dotykovým displejem zvládá kontrolovat všech 13 sekcí. Pružné tažné oje je výškově stavitelné. Jednoosá náprava ADR je vybavená dvouokruhovými vzduchovými brzdami Knorr. U kol lze šířkově přenastavit rozchod na 150 cm nebo 180 cm otočením kol.

 

Postřikovač od MGM a.s. je smysluplná investice

Již základní výbava stroje je poměrně pestrá, pro náročnější zákazníky, nebo do specifických podmínek, je však k dispozici ještě široká škála příplatkového vybavení. Tam patří například přímé plnění nádrže (koncovka typu „C“), odpružení nápravy listovými pery, přizvedávání ramen – L a P strana samostatně, zařízení pro kopírování stopy tahače Tracmatic, joystick s 24 funkcemi, GPS navigace s anténou nebo distance control, který automaticky zajišťuje hlídání vzdálenosti ramen nad terénem. Zajímavou možnost nabízí systém ABSC, který automaticky vypíná a zapíná jednotlivé sekce ramen postřikovače v místech křížení jednotlivých záběrů se souvratí nebo s poslední jízdou. Toto chytré řešení umožňuje úsporu postřiků až o 7 % a snížení ztrát, ke kterým by mohlo dojít při dvojím postřiku stejné plochy. V neposlední řadě je tato technologie velmi šetrná vůči přírodě, jelikož eliminuje nadbytečné používání chemických preparátů.

MGM Magma 3000 je menší variantou postřikovače s objemem nádrže 3000 l

Právě úspora postřiku je jednou z vlastností, kterou si paní Kovačevičová nemůže vynachválit. „Sice nejsme v ekologickém režimu, ale přesto se snažíme s chemickými přípravky šetřit a neužívat je více, než je nutné. Je to jednak kvůli ekonomice, protože všechny ty preparáty něco stojí, ale hlavně kvůli ekologii. To je prostě logické, každý kdo se nad tím zamyslí, musí vidět, že takováto technologie má smysl. Investice do nového postřikovače se tedy rychle vrátí, a to nejen v podobě ušetřených financí,“ vysvětluje spokojeně mladá farmářka. Kromě samotného stroje, oceňuje paní Kovačevičová i servis a celkový přistup pracovníků ze společnosti MGM. Není divu, vždyť jde o firmu vyrábějící a dodávající české zemědělské postřikovače již od roku 1995. Tato technika se stala nosným programem společnosti MGM u níž si zájemci mohou vybrat z pestré nabídky návěsných postřikovačů české výroby. Pro doplnění svého prodejního portfolia společnost MGM a.s. spolupracuje s italským výrobcem zemědělské techniky BARGAM, jehož samojízdné, tažené a nesené postřikovače má rovněž v nabídce. „Díky kladným zkušenostem s předchozím postřikovačem jsme věděli, že na lidi z MGM je stejný spoleh, jako na techniku, kterou dodávají. A nespletli jsme se,“ uzavírá s úsměvem Lenka Kovačevičová.

U tažených postřikovačů MGM lze měnit výšku ramen nad terénem

 

Obchodní partneři

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.

Kategorie
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM