mgm CZ mgm EN mgm DE mgm RU mgm PL mgm BG

Postřikovače - výroba a prodej, manipulační technika, střešní světlíky.


Nainstalujte si flash přehrávač! Install flash player!

Jak zazimovat postřikovač

Jak zazimovat postřikovač

Jak zazimovat postřikovač? Po ukončení prací na poli, ale ještě před prvními mrazíky je třeba postřikovač řádně zbavit všech zbytků vody a zazimovat. Důkladné zazimování vám může ušetřit hodně problémů a ve většině případech také „zbytečné“ náklady, které by vás jinak čekaly na jaře.

OŠETŘENÍ A ULOŽENÍ STROJE PO SKONČENÍ PRACÍ NA POLI

Důkladné čištění, údržba a zazimování prodlužují životnost postřikovače a ochrání vás tak před nepříjemnými překvapeními před započetím nové sezóny. 

 • ŸPo každém postřikování by se měl postřikovač uvnitř i vně zbavit zbytků postřiku. Před zazimováním je třeba ale provést důkladnější očistu a také údržbu.
 • Na usazeniny (např. v ekomixéru), které se nepodařilo odstranit pouhým propláchnutím systému lze použít nějaký přípravek určený na čistění zemědělských strojů (např. Agroclean) nebo „hrubou sílu“ a manuálně je odstranit.
 • Při práci používejte vhodné ochranné oblečení, ochranné brýle a rukavice.
 • ŸJe třeba provést prohlídku celého stroje a odstranit případné nedostatky a vady, provést opravu poškozených nátěrů (antikorozní nátěr a nátěr ochrannou barvou) a promazat.
 • ŸKontrola a vyčištění (případně výměna) filtrů, hadic, membrán a trysek. Zkontrolujte membrány protiodkapového zařízení, zda v nich nejsou usazeniny nebo nejsou ucpané trysky, popřípadě je kartáčkem vyčistěte a promažte o-kroužky držáků trysek)
 • ŸProveďte vyfridexování - do hlavní nádrže nalijte minimálně 10 litrů nemrznoucí směsi (fridex, směs do ostřikovačů -40oC). Hlavní ventil nastavte na počítači do pozice 0 a zapněte náhon čerpadla. Nemrznoucí směs nechte kolovat v celém systému a nezapomeňte na ekomixer a rotační vyplachovací trysky.
 • ŸPo důkladném propláchnutí přepněte počítač do manuálu, tlačítkem nastavte max. tlak, otevřete hlavní ventil a na místě k tomu určeném, přes trysky vystříkejte směs ven.
 • ŸRozpojte bateriový kabel, aby všechny ventily zůstaly otevřené. Z nerezových trubek odpojte koncové bajonetové uzávěry, aby vytekla všechna voda, která nejde vystříkat.

 Všechny kohouty a ventily nechte otevřené!!! 

 • Vypusťte vodu z nádrže na čistou vodu,
 • Kohout na mytí rukou nechte otevřený,
 • Převlečnou matici na trojcestném ventilu vyšroubujte a vytáhněte koleno, aby vytekla všechna voda z hadice na přečerpávání vody.
 • Stroj zavezte na místo určené k zazimování, odstavte na opěrnou nohu.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

 
E.Shop - Zemědělské trysky

Prodáváme trysky, držáky trysek a další příslušenství pro zemědělské postřikovače.
Nejužívanější trysky skladem s rychlým dodáním. Třída úletu až 90%.
Velký výběr - nízkoúletové, dvouštěrbinové, klasické i damové trysky.
Široký výběr za příznivé ceny.

GPS navigace nejen pro postřikovače

Navigace jsou v současné době již nezbytnou součástí zemědělských strojů. Ulehčují řízení a pomáhají zemědělcům při jejich činnostech. Navíc spolu s automatickým vypínáním sekcí dokáží ušetřit hodně peněz na postřiku.
Chcete ušetřit peníze za postřik? Vyberte si u nás navigaci vhodnou právě pro vás.

UniCarriers UniCarriers

Od 1. května 2019 jsme oficiálním distributorem manipulační techniky značky UniCarriers pro střední Moravu.

BARGAM - Akce do 30.6. 2019 BARGAM - Akce do 30.6. 2019

Při objednávce návěsného, taženého nebo samojízdného postřikovače značky BARGAM, extra sleva 5% z prodejních cen. Informujte se u nás!

Postřikovače Bargam Postřikovače Bargam

Nově firma MGM Holešov nabízí celou produktovou řadu postřikovačů od firmy Bargam. Jedná se jak o nesené postřikovače tak o tažené postřikovače

EET

Elektronická evidence tržeb je zde prováděna v BĚŽNÉM REŽIMU odle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Všechny publikované novinky

MGM a.s.

MGM a.s.
Tovární 1200
769 26 Holešov
Czech Republic

Tel.: +420 573 303 111
Email:
Web: http://www.mgm.cz/

Copyright © 2012 Studio TAOX:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specilizovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.