Postřikovače - výroba, prodej a servis, manipulační technika, střešní světlíkyDůvody pro MGM?

  České spolehlivé
prověřené výrobky
  Výborný poměr
cena / výkon strojů
  Rychlý a kvalitní
servis strojů
  Silná a stabilní firma
od roku 1992

 

Magnum 4200 našel svého zákazníka na jihu čech !
Magnum 4200 našel svého zákazníka na jihu čech !

Zákazník si přebral nový postřikovač na podzim roku 2022.

Nový eshop a konfigurátor MGM
Nový eshop a konfigurátor MGM

Spustili jsme pro vás eshop a konfigurátor strojů MGM. www.mgmeshop.cz.

Oznámení o zahájení testování postřikovačů 2022
Oznámení o zahájení testování postřikovačů 2022

Společnost MGM a.s. Holešov, certifikovaná kontrolní a testovací stanice 040 oznamuje, že v průběhu měsíce dubna 2022 provádí kontrolní testování zemědělských postřikovačů.

Konstrukční části postřikovačů

Rám

Pevný rám je svařen ze silnostěnných uzavřených ocelových profilů ST52. Protikorozní ochrana je vytvořena otryskáním a nástřikem dvousložkové polyuretanové barvy - základní i vrchní nástřik, která je vysoce odolná proti chemickým vlivům.

Oje

Pro postřikovač si lze vybrat pevné či pružné oje do horního nebo spodního závěsu, tak aby se postřikovač přizpůsobil traktoru. Další variantou je kulový vertikální závěs.
Mezi nadstandard pak patří TRACMATIC  - zařízení pro sledování stopy tahače u něhož hydraulický systém zajišťuje, že kola postřikovače budou vedena přesně ve stopě kol traktoru, to znamená menší poškození rostlin, nižší nároky na tažnou sílu a jednodušší obsluhu.

Náprava

Postřikovače MGM MAGMA 2000 - 3000 mají ve standardu nápravu nebrzděnou, brzděnou nápravu mají postřikovače typu MGM MAGNUM a MAGNUS (dvouokruhové brzdy) . V případě zájmu lze samozřejmě i menším postřikovačům namontovat nápravu brzděnou.
Dle přání zákazníka je možná náprava roztažitelná (více poloh) nebo široká (2025 mm).
Další možnou variantou je náprava odpružená (listovými pery nebo vzduchovými vaky) nebo neodpružená.

Ramena

ramena postřikovače

Svařované z uzavřených profilů oceli ST52. Protikorozní ochrana je vytvořena tryskáním a poté nástřikem dvousložkové polyuretanové barvy, vysoce odolné proti chemikáliím. Odpružení je zajištěno pomocí tlumičů, pružin a silenbloků ve všech rovinách. Přirozenou vlastností ramen je zachování vodorovné polohy. Naklánění ramen je pomocí elektrického balanceru nebo hydraulické pístnice. Koncová část ramene je vybavena ochranou proti nárazu a pružinovou pojistkou pro objíždění stromů a sloupů. Pracovní výška může být od 50 od 220 cm. Pracovní záběr je 18, 20, 21, 24, 27, 28, 30 m. Možnost atypického záběru na přání zákazníka. Otevírání ramen pomocí hydrauliky. Možnost separátního zavírání koncových částí ramen (např. z 24 na 18 m).

Nádrž

Hlavní nádrže s kapacitou 4000 a 5000 litrů jsou vyrobeny z polyesterlaminátu, nádrže s kapacitou 2000, 2500 a 3000 litrů jsou vyrobeny z polyethylenu.
Uvnitř nádrží (4000 a 5000 l) jsou vlnolamy pro omezení pohybu kapaliny, trysky na vymývání vnitřku nádrže a zařízení pro cirkulaci postřiku a jeho neustálé míchání v hlavní nádrži. Výška hladiny postřiku je měřena mechanickým plovákovým ventilem nebo elektronicky systémem Tank Control. Plnění nádrže lze provádět buď čerpadlem postřikovače přes sací filtr, pomocí 6 m dlouhé sací hadice nebo systémem přímého napouštění nádrže. Zařízení může být doplněno průtokoměrem, který přesně změří napuštěné množství vody.

Ekomixer

Přídavné zařízení - sklopná nádoba sloužící k dokonalému a bezpečnému rozmíchání postřikových chemikálií. Je vhodný jak pro pevná, tak i kapalná hnojiva nebo postřiky. K usnadnění manipulace s hnojivy/postřiky slouží výklopný systém, který zjednodušuje přístup při nalévání hnojiva do ekomixéru. Ekomixer je vyroben z vysoce odolného plastu s hladkým vnitřním povrchem pro dokonalé opláchnutí vnitřku zařízení. Je uzavřen víkem s odklápěcím otvorem a průhledovým okýnkem pro kontrolu funkčnosti. Rotační tryska umožňuje vymytí obalů od chemikálií.

Čerpadla

Používáme špičková pístomembránová čerpadla italské výroby, které jsou poháněna kardanovou hřídelí od traktoru v konfiguraci 1 x 250 l nebo 2 x 250 l (pro postřikovače s nádrží 4000 a 5000). Čerpadlo je vybaveno vzdušníkem pro eliminaci dynamických rázů.

Sekce

Podle velikosti ramen je dodáván různý počet sekčních ventilů umožňujících plynulé vypínání jednotlivých sekcí.
na 18 m - 5 sekcí
na 20-24 m - 7 sekcí
na 27-30 m - 9 sekcí
Tlak je ovládán hlavním a regulačním ventilem.
Vypínání sekcí v součinnosti s GPS navigací výrazně snižuje spotřebu chemických látek, protože automaticky vypíná jednotlivé sekce při jejich najetí na již ošetřenou část pozemku.
Na požádání můžeme počet sekcí změnit (zvýšit).

Filtry a rozvody kapaliny

Centrální sací filtr, neustálá filtrace promíchávání kapaliny, tlaková filtrace vystřikované kapaliny bez nutnosti sítek v tryskách!
Rozvody kapaliny pomocí chemicky odolných hadic a nerez trubek.

Počítač

Postřikovače vybavujeme počítači německé firmy Müller Elektronik a americké společnosti TeeJet, které patří mezi špičkové výrobce těchto komponentů.
Počítač plní funkci automatického regulačního zařízení na postřikovači a slouží k ovládání jednotlivých sekcí, snímání zpracovávané i celkové plochy, regulaci tlaku, rychlosti a dávky postřiku.

Držáky trysek a trysky

Polní postřikovače MGM jsou sériově vybaveny jednoduchými držáky trysek s protiodkapovým membránovým systémem. Držáky trysek jsou upevněny na vlastní postřikové trubky z nerez oceli, což zajišťuje i při změnách teploty přesné a neměnné nastavení držáků trysek a tím i kvalitu postřiku. Na přání zákazníka lze na postřikovač namontovat vícetryskové otočné držáky triplet (3), kvatro (4) nebo penta (5).

Doporučené postřikovací trysky jsou univerzální trysky pro plochý postřik, ale v nabídce máme i mnoho dalších druhů - viz náš e-shop ZEMEDELSKE-TRYSKY.CZ.


Příslušenství - Osvětlení

Příslušenství - Osvětlení

Osvětlení se používá při nižší viditelnosti. Pro osvětlení postřikované plochy je možné objednat LED přídavné reflektory nebo osvětlení LED pásky.

Více zde


Příslušenství - blatníky

Příslušenství - blatníky

Lehké plastové blatníky zajišťují dostatečnou ochranu ovládacích prvků před znečištěním postřikovače během práce na poli.

Více zde


Příslušenství - převodovka čerpadla

Příslušenství - převodovka čerpadla

Převodovka umožňuje umístění čerpadla uvnitř rámu čímž zlepšuje průchodnost postřikovače porostem - eliminuje se poškození porostu nízko položeným čerpadlem.

Více zde


Příslušenství - přímé napouštění nádrže

Příslušenství - přímé napouštění nádrže

Je výhodné při napouštění nádrže postřikovače z cisterny nebo jiného zdroje, který sám tlačí vodu. Významně to zkracuje dobu plnění nádrže. Vhodným doplňkem přímého napouštění je na elektrickém zdroji nezávislý průtokoměr, který zajistí přesné změření množství napuštěné kapaliny.

Více zde


Příslušenství - ostřikovací pistole

Příslušenství - ostřikovací pistole

Ostřikovací pistole umožňuje ošetření méně přístupných míst (kolem sloupů či různých překážek, kdy se musí ramena složit, v rozích pozemků nebo jinak nedostupných místech). Navíc slouží i k umytí postřikovače přímo na poli, což významně zlepšuje ekologii.

Více zde


Příslušenství - přizvedávání ramen

Příslušenství - přizvedávání ramen

Umožňuje udržovat stejnou výšku mezi tryskami a ošetřovanou plochou v terénu s bočním svahem. Obsluha na počítači řídí dvojici pístnic přizvedávajících ramena buď současně nebo každé zvlášť.

Více zde


Příslušenství - pružné oje

Příslušenství - pružné oje

Slouží k tlumení rázů mezi tahačem a postřikovačem a snižuje kmitání ramen. Je tvořeno jedním nebo dvěma pružnými segmenty. Lze jej použít pro pevný rám nebo i v kombinaci se zařízením pro sledování stopy tahače.

Více zde


Příslušenství - energický řetěz

Příslušenství - energický řetěz

Ohebný řetěz, složený z několika desítek pevných plastových segmentů, nese a chrání soustavu kabelů a hadic vedoucích k ramenům.

Více zde


Příslušenství - zařízení pro kopírování stopy tahače - TRACMATIC

Příslušenství - zařízení pro kopírování stopy tahače - TRACMATIC

Slouží k zajištění stejné stopy tahače (traktoru) a postřikovače, to znamená menší poškození rostlin, nižší nároky na tažnou sílu traktoru a jednodušší obsluhu. K tomu slouží dva hydraulické válce a senzory, které se montují mezi hlavní rám a otočné oje postřikovače. Zařízení pracuje automaticky nebo jej lze ovládat manuálně.

Více zde


Příslušenství - samostatné zavírání koncových ramen

Příslušenství - samostatné zavírání koncových ramen

Samostatné ovládání koncových ramen hydraulicky z kabiny řidiče traktoru umožňuje nejen snadnější manipulaci s rameny, ale hlavně změnu šířky pracovního záběru zavřením koncových ramen. Nejčastěji používaná varianty je změna záběru z 24 metrů na 18 metrů.

Více zde


Příslušenství - roztažitelná náprava

Příslušenství - roztažitelná náprava

Nápravu lze mechanicky roztahovat na předem definované délky – od 150 cm do 225 cm.

Více zde

Obchodní partneři

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.

Kategorie
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM