mgm CZ mgm EN mgm DE mgm RU mgm PL mgm BG

Postřikovače - výroba a prodej, manipulační technika, střešní světlíky.


Nainstalujte si flash přehrávač! Install flash player!

Rozdělení trysek postřikovačů

Výběr trysek postřikovačů je důležitým faktorem pro postřikování. Může výrazně negativně ovlivnit odvedenou práci, ale i velmi napomoci k co nejlépe odvedené práci. A jak nejlépe vybrat tu optimální trysku? Firma Lechler nabízí několik tabulek s jejichž pomocí bude pro vás výběr trysky hračkou.

Existuje několik typů dělení trysek. Standardní - nízkoúletové, plastové - keramické - kovové, s plochým paprskem - s dvojitým paprskem - kónické - se šikmým paprskem atd.

Standardní trysky - jsou to běžně používané trysky k postřikovačům. Velikost vyprodukovaných kapek je možno částečně upravovat snižováním a zvyšováním tlaku v systému. Platí zde nepřímá úměra, čím menší tlak, tím větší kapky. Nesmí ale dojít k tomu, že tlak v systému bude menší než je doporučený. V tom případě dochází k méně účinnému postřikování a při určitých typech postřiku může dojít i k popálení rostlin. Tyto trysky mívají větší objem jemných kapek, které jsou více náchylné k úletu.

Jako příklad standardních trysek jsme si zde vybrali typ LU. Tato tryska se vyrábí s úhlem rozptylu 90 nebo 120 stupňů. Do standardní výbavy postřikovačů patří trysky LU120 ve velikostech 01-08 dle výběru zákazníka. Velikosti trysky jsou rozlišeny barvami - oranžová, zelená, žlutá, fialová, modrá, červená, hnědá, šedá a bílá (viz. tabulky trysek)

spektrum kapek LU

Nízkoúletové trysky - Typické pro nízkoúletové /bezúletové/ trysky vyráběné firmou Lechler jsou boční štěrbinky pro přívod vzduchu do kapaliny. Tím se do kapek přivádějí vzduchové bublinky, které zvětšují kapky a snižují úlet. To má vliv na kvalitu postřiku i za méně příznivých podmínek.

Jako příklad nízkoúletové trysky jsme si vybrali typ ID3. Proč ..3? Jedná se o novou generaci již osvědčených trysek ID. Změna je však patrná již na pohled. Trysky jsou robustnější, což je více ochraňuje před zlomením při nárazu ramen do překážky. Jsou o něco kratší oproti starším tryskám ID, to znamená, že méně vyčnívají a jsou lépe chráněny. Úhel rozptylu je stejný jako u trysek LU - 120 stupňů. Často se používá v kombinaci s koncovou tryskou IS. Tyto trysky jsou vhodné na aplikaci růstových regulátorů a na aplikaci kapalných průmyslových hnojiv

Úlet 90%
ID 120-05 plast/keramika - tlak 2 bary - 190 až 390 l/ha (při 5 - 10 km/h)
Úlet 70%
ID 120-03 plast/keramika - tlak 3 bary - 140 až 290 l/ha (při 5 - 10 km/h)
ID 120-04 plast/keramika - tlak 3 bary - 190 - 380 l/ha (při 5 - 10 km/h)
ID 120-05 plast/keramika - 190 až >500 l/ha (při 5 - 10 km/h)

Speciální trysky - mezi tyto trysky řadíme typy IS a IDKS které nemají souměrný postřikový paprsek a většinou se používají jako koncové trysky na ramenech postřikovače. Daly by se mezi ně zařadit i v současnosti velmi žádané trysky DF a IDKT s dvojitým postřikovým paprskem.
Tryska IS má rozptyl 80 stupňů rozdělen na 60 a 20 stupňů. Firma Lechler nabízí 6 velikostí této trysky IS 80-02 až IS 80-06. Tyto trysky se používají pro pásové a řádkové postřikování, podél okrajů vodních toků, krajů biotopů, pro ochranu citlivých sousedních kultur atd.

Trysky pro kapalná hnojiva - tyto trysky se používají pro aplikaci kapalných hnojiv na polích. Trysky pro kapalná hnojiva mají štěrbiny  nebo dírky na boku trysky, díky nímž má postřikový paprsek konvičkový efekt.
Jako příklad tu máme plastovou trysku FD, jejíž úhel rozptylu je 130%. Na boku má štěrbinu, což snižuje riziko ucpání oproti klasickým tryskám s více otvory. Díky ní tvoří široký, plochý, horizontální paprsek s extrémně velkými kapkami, díky čemuž je riziko popálení sníženo na minimum.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

 
E.Shop - Zemědělské trysky

Prodáváme trysky, držáky trysek a další příslušenství pro zemědělské postřikovače.
Nejužívanější trysky skladem s rychlým dodáním. Třída úletu až 90%.
Velký výběr - nízkoúletové, dvouštěrbinové, klasické i damové trysky.
Široký výběr za příznivé ceny.

GPS navigace nejen pro postřikovače

Navigace jsou v současné době již nezbytnou součástí zemědělských strojů. Ulehčují řízení a pomáhají zemědělcům při jejich činnostech. Navíc spolu s automatickým vypínáním sekcí dokáží ušetřit hodně peněz na postřiku.
Chcete ušetřit peníze za postřik? Vyberte si u nás navigaci vhodnou právě pro vás.

Pozvánka na Zemi Živitelka 2019 Pozvánka na Zemi Živitelka 2019

čtvrtek 22. 8. 2019 – úterý 27. 8. 2019

UniCarriers UniCarriers

Od 1. května 2019 jsme oficiálním distributorem manipulační techniky značky UniCarriers pro střední Moravu.

BARGAM - Akce do 30.6. 2019 BARGAM - Akce do 30.6. 2019

Při objednávce návěsného, taženého nebo samojízdného postřikovače značky BARGAM, extra sleva 5% z prodejních cen. Informujte se u nás!

Postřikovače Bargam Postřikovače Bargam

Nově firma MGM Holešov nabízí celou produktovou řadu postřikovačů od firmy Bargam. Jedná se jak o nesené postřikovače tak o tažené postřikovače

Všechny publikované novinky

MGM a.s.

MGM a.s.
Tovární 1200
769 26 Holešov
Czech Republic

Tel.: +420 573 303 111
Email:
Web: http://www.mgm.cz/

Copyright © 2012 Studio TAOX:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specilizovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.